ABB OT600U03
Double click on above image to view full picture
More Views
  • ABB OT600U03
  • ABB OT600U03 2
  • ABB OT600U03 3
  • ABB OT600U03 4
  • ABB OT600U03 5
ABB OT600U03 Disconnect Switch 600V AC, 600A, 3 Pole
Part Number: sku11860
Contact for price
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 1
Ask a Question
Product Category: BREAKERS & FUSES
Product Description
 ABB Non-fusible Disconnect Switch OT600U03
  • 600V AC
  • 600 A
  • 3 Pole
Horsepower Rating UL/CSA:
acc. to UL 240 V - 200 Hp
acc. to UL 480 V - 450 Hp
acc. to UL 600V - 500 Hp