Sorensen DCR16-625T6M9A DC Power Supply, 0-16 VDC, 0-625 Amp, 10 kW
Double click on above image to view full picture
More Views
  • Sorensen DCR16-625T6M9A
ak 10kW 16V, 625A Sorensen DCR16-625T / DCR16-625T6M9A DC Power Supply, 0-16 VDC, 0-625 Amp, 10 kW (In Stock) z1
Part Number: sku5857
Contact for price
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 1
Ask a Question
Product Description
DCR = Series type
16-25 = Output 16V, 625A
T6 = Input: 575V 3 phase, 40A/phase