Potter & Brumfield KRP-11DG-24 Heavy Duty Relay - NEW/NOS IN BOX
Double click on above image to view full picture
More Views
Potter & Brumfield KRP-11DG-24 Heavy Duty Relay, BULK PRICING AVAILABLE - NEW/NOS IN BOX
Part Number: sku545
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 1
Ask a Question
Product Category: SIGNAL,  RELAYS - SOLID STATE & MECHANICAL
Product Description
Input: 24V, 1.2W nominal
Contacts 10A, 120 VAC, 1/6 HP 120 VAC 2 Pole. N.O./N.C.
6A 250 VAC, 1/3 HP 250 VAC
Octal Plug-in type
Dimensions: 2 W, 1 1/4 H, 1 1/4 D inches
Approx 44 in stock.