PolyPhaser Equipment SGXJ+24NFNF-SN Surge Protector 3.2GHz - 3.7GHz BRAND NEW/NOS
Double click on above image to view full picture
More Views
PolyPhaser SGXJ+24NFNF-SN Surge Protector 3.2 - 3.7 GHz BRAND NEW / NOS
Part Number: sku6716
Contact for price
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 4
Ask a Question
Product Category: GENERAL COMMUNICATIONS/ SATELLITE/ MILITARY
Product Description
Application: Weatherized, Flange or Bulkhead Mount
Frequency Range:        3.2 GHz to 3.7 GHz
Return Loss:                >20 dB over frequency range
Insertion Loss:            <0.2 dB over frequency range
Power:                              50 W RMS Average
Turn on:                           26.5Vdc
Turn on time:                  4ns for 2kV/ns
Surge:                              20 kA IEC 61000-4-5 8/20ohms waveform
User Voltage:                +24 Vdc Max
Usage Current:             < 4.0A Continuous
Relative Humidity:         To 95%