Ohmite L25J6K0E Wire Wound Resistor, Power, 6000 / 6kOhm, 25W, 5%
Double click on above image to view full picture
More Views
Part Number: sku8820
Contact for price
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 2147
Ask a Question
Product Description
Ohmite L25J6K0E Resistor, Power, 6KOHM, 25W, 5%
Specifications                                           Value
Resistance                                                       6kohm
Resistance Tolerance                                      ± 5%
Power Rating                                                   25W