Potter & Brumfield R10-E1M4-V700 General Purpose Relay - NEW/NOS IN BOX
Double click on above image to view full picture
More Views
Part Number: sku2608
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 1
Ask a Question
Product Description
FEATURES
Input: 24 VDC
Resistance: 700 ohms
Nominal Power: 820 mW
Amps: 5
Contacts: 4PDT switching
Mounting: Socket/Chassis
Approximate Size 1.17" x .74" x 1.19"h
1 in stock