Potter & Brumfield KUP-17D55-24 General Purpose Relay - NEW/NOS IN BOX
Double click on above image to view full picture
More Views
Part Number: sku2609
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 1
Ask a Question
Product Description
FEATURES
Input: 24 VDC
Resistance: 320 ohms
Nominal Power: 1.8 W
Amps: 10
Contacts: 4PDT switching
Mounting: Side Flange
Approximate Size: 1.11 x .86 x 1.38h
1 in stock