Potter & Brumfield KUP-14A15-12 General Purpose Relay - NEW/NOS IN BOX
Double click on above image to view full picture
More Views
Part Number: sku2610
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 3
Ask a Question
Product Description
FEATURES
Coil Voltage: 12 VAC, 50/60 Hz
Resistance: 18 ohms
Nominal Power: 2.70 VA
Amps: 10
Contacts: 3PDT switching
Mounting: Socket
Approximate Size 1.53 x 1.41" x 1.91"h