Omron MY4N-D2-DC24
Double click on above image to view full picture
More Views
  • Omron MY4N-D2-DC24
Omron MY4N-D2-DC24, 4PDT, 24VDC, 5A Plug In Power Relay, with PYF14A 4PDT, 24VDC, 5A PYF14A Socket
Part Number: sku8944
Contact for price
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 33
Ask a Question
Product Description
Relay Type: General Purpose
Coil Voltage VDC Nom: 24V
Contact Current Max: 5A
Contact Voltage AC Nom: 250V
Contact Voltage DC Nom: 30V
Coil Resistance: 636ohm