Mallory CGS941T450X3L3PH
Double click on above image to view full picture
More Views
  • Mallory CGS941T450X3L3PH
  • Mallory CGS941T450X3L3PH 2
  • Mallory CGS941T450X3L3PH 3
  • Mallory CGS941T450X3L3PH 4
Mallory CGS941T450X3L3PH Capacitor 940uf 450 VDC Aluminum Electrolytic, Screw Type
Part Number: sku11991
Contact for price
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 4
Ask a Question
Product Description
Mallory CGS941T450X3L3PH
  • Capacitance: 37,000 µF
  • Voltage: 75 VD
  • Height: 5.75"
  • Diameter: 3"
  • POS +85C
  • Max Surge: 95 VDC