Omega Precision Fine Wire Thermocouple Type T, Copper-Constantan 5SC-GG-T-30-72
Double click on above image to view full picture
More Views
Part Number: sku3935
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 21
Ask a Question
Product Description
    SPECIFICATIONS:
  • Type T Max Temp Range: -270 to 400°C / -454 to 752°F
  • Size: 30 AWG / 0.25mm 0.010 inch
  • Leads: Copper & Constantan Copper-Nickel with Glass Braid Insulation
  • Length: 72"