Mini-Circuits ZC16PD-2185 Power Combiner / Splitter 1800-2600 MHz
Double click on above image to view full picture
More Views
Mini-Circuits ZC16PD-2185 / ZC16PD2185 Power Combiner / Splitter 1800-2600 MHz
Part Number: sku7170
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 2
Ask a Question
Product Category: TERMINATIONS, POWER DIVIDERS, POWER SPLITTERS & DETECTORS
Product Description
16 Way-0° 50Ω 1800 to 2600 MHz
Features
• excellent VSWR, 1.1:1 typ.
• low insertion loss, 0.5 dB typ.
• high isolation, 30 dB typ.
• up to 10W power input as splitter
• rugged shielded case
Applications
• PCS/DCS
• UMTS
• ISM
• communication systems
Maximum Ratings
Coaxial Connections
SUM PORT S
PORT 1,2,3,.....,16 1,2,3,.....,16
Female SMA connector
Operating Temperature:  -55°C to 100°C
Storage Temperature:     -55°C to 100°C
Power Input (as a splitter): 10W max.
Internal Dissipation: 1.75W max.