LRC BAS40-04LT1 Schottky Barrier Diode Dual Series, 3 pins
Double click on above image to view full picture
More Views
Part Number: sku2452
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 3000
Ask a Question
Product Category: COMPONENTS - ACTIVE
Product Description
VRRM Min: 40 V
VF Max: 0.5 V
IRM Max: 1.0 uA
Cj Max: 5 pF