ak 20kV,    400mA Labtrol BAL-20-400-M Universal Voltronics High Voltage DC Power Supply, 0-20 kV, 0-400 mA
Double click on above image to view full picture
More Views
Part Number: sku1177
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 1
Ask a Question
Product Category: DC LABORATORY
Product Description
  • 0-20 kV 0-400 ma
  • kV settings: Low Med or High
  • mA settings: Low Med or High
  • Polarity: Positive Transit or Negative
  • High Voltage Fine Tune: 0-100
  • Vernier Voltage Control: 0-100
  • Overload Bypass
Input Power: 230 VAC, 3 Phase