Absopulse Switching Power Supply LAR 500-50-P5337
Double click on above image to view full picture
More Views
  • Absopulse Switching Power Supply LAR 500-50-P5337 2
  • Absopulse Switching Power Supply LAR 500-50-P5337 3
  • Absopulse Switching Power Supply LAR 500-50-P5337 4
  • Absopulse Switching Power Supply LAR 500-50-P5337 5
  • Absopulse Switching Power Supply LAR 500-50-P5337 6
  • Absopulse Switching Power Supply LAR 500-50-P5337 7
Absopulse LAR 500-50-P5337 Switching Power Supply for Larcan Transmitters
Part Number: sku11571
Add Items to Cart
Quantity in Stock: 1
Ask a Question
Product Category: ADAPTERS & OTHER
Product Description
*Made in Canada for Larcan Transmitters*
Input:
  • 90-264Vac
  • 9.6A rms max.
  • 47-63Hz
  • 12Vdc enable signal
Output:
  • 50Vdc; 10A max. (main)
  • (Adj. 48-52V)
  • 12Vdc; 3A max (Auxilary)